FAQ

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Jaké účinky má magnetoterapeutický náramek?

Magnetoterapeutický náramek přispívá ke stabilizaci krevního tlaku, zvyšuje okysličení krve, pomáhá snižovat únavu. Taktéž se podílí na tlumení bolesti v oblasti zápěstí ( artróza, artritida, syndrom karpálního tunelu), mírní záněty a je důležitou součástí prevence tvorby krevních sraženin.

Kdo nemůže nosit magnetoterapeutický náramek a proč?

Lidé se zavedeným kardiostimulátorem nedo defibrilátorem NESMÍ nosit magnetoterapeutický náramek. Nedoporučuje se také těhotným ženám, přestože nebyl prokázán škodlivý účinek na plod.

Může magnetoterapeutický náramek ovlivnit únavu?

Vlivem působení magnetického pole náramku na železo, které je součástí krevního barviva (hemoglobinu), dochází ke zvýšení jeho schopnosti vázat na sebe větší množství kyslíku. Zvýšené okysličení krve přispívá ke snížení pocitu únavy.

Jak dlouho musím nosit magnetoterapeutický náramek při vysokém krevním tlaku?

Na základě dlouholetých zkušeností, vycházejících z čínské medicíny, se při vysokém krevním tlaku doporučuje nosit náramek na levé ruce a to denně minimálně 5-8 hodin. Vzhledem k tomu, že každý člověk  je jinak citlivý na magnetické pole, doporučuje se nošení náramku stále, za součastné kontroly krevního tlaku.

Mohou magnetoterapeutické náhrdelníky přispět ke snížení bolesti krční páteře a svalů?

Magnetoterapautický náhrdelník má prokázaný analgetický a myorelaxační účinek, tzn. že magnetické pole podporuje tlumení bolesti a  uvolnění napětí krčních svalů.

Ovlivňuje nošení magnetoterapeutického náramku tvorbu krevních sraženin?

Antikolagulační (protisrážlivé) působení magnetického pole se realizuje ovlivněním povrchového náboje  etrytrocytů. Stěna erytrocytu ( červené krvinky) má negativní elektrický náboj. Vlivem magnetického pole stejné polarizace se snižuje tendence červených krvinek k tzv. penízkovatění. Při tomto jevu je ztížený průtok krve kapilárami a snížená schopnost vázat na sebe kyslík a dopravovat jej do buněk celého těla. tento vliv magnetického pole je důležitou součástí prevence např. srdečního infarktu nebo mozkové příhody. Magnetoterapeutický náramek mohou nosit i lidé užívající Warfarin nebo jiná antikoagulancia.

Po operaci kyčelního kloubu (endoprotéza) mám velké bolesti. Mohu použít magnetoterapeutický přístroj k jejich tlumení?

Magnetoterapetický přístroj vytváří pulzní nízkofrekvenční magnetické pole, které podporuje tlumení bolesti, zlepšení stavů kosti a vhojení endoprotézy, má i protizánětlivý účinek. Magnetické pole je indikováno taktéž při uvolnění kovových kloubních náhrad. U zlomenin, kde byl použit k fixaci kovový spojovací materiál např. dlahy, šrouby nebo implantáty je působení magnetického pole rovněž doporučováno jako důležitá součást komplexní léčby.

Je účinná léčba magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě?

Nízkofrekvenční pulzní magnetické pole je důležitou součástí komplexní péče o pacienta. Výrazně přispívá k tlumení bolesti, pacient může snadněji rehabilitovat. Tím dochází ke zlepšení hybnosti a zpomalení postupu nemoci. Významné je i protizánětlivé působení pulzního magnetického pole.

Mám časté bolesti hlavy. Může mi pomoci maska nebo čelenka se speciálními permanentními magnety?

Bolesti hlavy jsou různého původu a vyžadují důkladné komplexní vyšetření. Častou příčinou je postižení v oblasti krční páteře a mozkových cév. Pravidelné používání magnetoterapeutické oční masky ( tři a více hodin denně) přispívá ke zlepšení prokrvení, okysličení a tlumení bolesti.  Taktéž kosmetický efekt ( zlepšení mikrocirkulace pokožky) je součástí prevence a  zpomalení tvorby vrásek.
Čelenka má tytéž účinky s tím rozdílem, že nezakrývá oči a tím nebrání vykonávání pracovních činností.

Trpím bolestmi bederní páteře v důsledku osteoporózy. Byla mi doporučena magnetoterapeutická podložka, která se dává na matraci do lůžka a používá se ke každodennímu spaní. Nemůže dojít k předávkování magnetickým polem?

Magnetoterapeutická podložka má nejen účinek analgetický, ale také podporuje imunitu a regenerační schopnosti organismu. Při osteoporóze je důležitou součástí komplexní léčby, která může vést ke zpomalení nebo zastavení procesu osteoporózy na určitou dobu.